در بین بزرگان صنعت خودروسازی دنیا، شرکت پینین‌فارینا به‌دلیل طراحی‌های زیبای خودروهای اسپرت و قدرتمند شناخته‌شده است. البته طراحی بدنه خودرو تنها یکی از زمینه‌های تخصصی کاری این شرکت ایتالیایی معروف است. این شرکت در نمایشگاه صنعت مسابقات در ایندیاناپولیس از آخرین محصول خود که با همکاری شرکت تولیدکننده کلاه ایمنی روکس تولید شده است رونمایی کرد؛ کلاه ایمنی مسابقه پیشرفته که با آب‌خنک می‌شود.

اگرچه این کلاه‌های ایمنی برای مسابقات اتومبیلرانی ساخته‌شده‌اند، ویژگی‌ها و فناوری‌های بسیاری را شامل می‌شوند که ممکن است برای موتورسیکلت‌ها نیز مفید باشند. مهم‌ترین تکنولوژی به‌کاررفته در این کلاه‌ها، سیستم خنک‌کننده آبی آن است که با استفاده از گردش آب با دمای ۱۱ درجه سلسیوس در سرتاسر کلاه باعث خنک شدن سر راننده می‌شود. همان‌گونه که می‌دانید، داخل کابین خودروهای مسابقه‌ای بسیار گرم می‌شود؛ این کلاه ایمنی می‌تواند به سیستم خنک‌کننده لباس راننده هم متصل شود. حال فرض کنید در یک روز داغ تابستانی در حال موتورسواری هستید، استفاده از کلاه‌های خنک‌شونده می‌تواند سرمایش مطبوعی را برای سر موتورسوار فراهم کرده و بنابراین لذت موتورسواری را دوچندان کند.

این تنها یکی از ویژگی‌های این کلاه ایمنی است. در کنار خنک کردن سر، یک لوله نوشیدنی داخلی نیز وجود دارد. پوسته‌ی آن از فیبرکربن سبک است. این سیستم همچنین دارای میکروفون یکپارچه و سیستم بلندگوهای حذف‌کننده صدای اضافه محیط است. تمام آنچه برای کار با موتورسیکلت لازم است یک اتصال بلوتوث به تلفن یا GPS خواهد بود.

- Enovathemes