تعدادی از ویژگی های فیلتر روغن با کیفیت ؛

ویژگی فیلتر روغن خوب و با کیفیت ؛ فیلترروغن با کیفیت در ابتدا باید توانایی جداسازی مطلوبی داشته باشد . تا بتواند کوچکترین ذرات و آلودگی های را از روغن جدا کند. همچنین این فیلتر ها باید در برابر پارگی مقاوم باشند. به دلیل اینکه در فیلترهای تقلبی از کاغذهای نامرغوب استفاده می شود. این مواد پس از مدتی در اثر فشار روغن خاصیت خود را از دست داد و موجب پارگی فیلتر و عبور آلاینده ها به سمت موتور می شوند.

یکی دیگر از نکات مهم این است که محفظه فیلتر روغن قابلیت تحمل فشار بالا را داشته باشد . چرا که روغن موجود در سیستم خودرو دارای فشار بالایی است . و طبیعتاً زمانی که وارد فیلتر می شود نیز این فشار را همراه خود دارد . پس در صورتی که محفظه فیلتر از کیفیت بالایی برخوردار نباشد پس از مدتی تحت تاثیر این فشارها، ممکن است آسیب دیده یا دچار شکاف در بدنه خود شود. همچنین محفظه درونی فیلتر نیز باید در برابر فشار و همچنین زنگ زدگی و خوردگی مقاوم باشد.

ویژگی فیلتر روغن

یکی از نکات مهم دیگر ؛

یکی دیگر از موارد مهم درباره فیلتر روغن این است که از آب بندی مناسبی برخوردار باشد و روغن در مسیر ورود و خروج خود تنها از مسیر های تعیین شدن عبور کند. آب بندی بیرونی فیلتر نیز بسیار مهم است تا مطمئن باشیم که شاهد نشتی روغن نخواهیم بود.

ویژگی فیلتر روغن خوب ؛ فیلتر روغن استاندارد باید دارای سوپاپ اطمینان نیز باشد. گاهی اوقات ممکن است فیلتر به هر دلیلی از جمله تاخیر در تعویض آن دچار گرفتگی شود . و مسیر عبور روغن مسدود شود. در این حالت برای اینکه موتور خودرو بدون روغن کار نکند سوپاپی در فیلتر روغن تعبیه شده است که مسیر عبور روغن از فیلتر را باز می کند. طبیعی است که در این حالت فیلتر روغن از مسیر روغن کاری حذف شده و روغن تصفیه نشده وارد موتور می شود.

خرید فیلترروغن خوب و با کیفیت از سایتhttps://autoemdad.com .

چکیدن قطرات روغن از محل اتصال فیلتر، زنگ زدن پوشش محفظه، تحمل نکردن فشار و در نتیجه شکاف برداشتن فیلتر باعث خروج تدریجی و یا سریع روغن از مسیر روغن کاری موتور می شود. بدیهی است که در اثر فشار و اصطکاک زیاد، قطعات خودرو مستهلک و آسیب خواهند دید.

 

ما در سایت اتو امداد به شما بهترین ا را ارائه می دهیم . پس با ما در تماس باشید و از امکانات قبل و پس از فروش ما بهره مند شوید

جهت مشاوره قبل از خرید با شماره های 09307332303 و 02177273160 تماس بگیرید .  در ضمن قبل از خرید میتوانید از مشاوره رایگان نیز بهره مند شوید .