باتری های اسیدی یا غیر سیلد

باتری های اسیدی یا غیر سیلد که LM نیز نامیده میشوند به عنئان باتری های حساس نیز شناخته می شوند چزا که این نوع باتری خودرویی نیاز به مراقبت بیشتری دارد .این نوع باتری خودرویی برای شرایط آب و هوایی گرم بیشتر استفاده می شوند . چونکه میتوان به انها آب اضافه کرد .این نوع باتری هایی که مدلهای قدیمی تر به حساب می آیند ، به دلیل هزینه کمتر تولید و قیمت پایین تر خرید استفاده ی خیلی بیشتر دارند .

صفحات این باتری ها از سرب و دو آلیاژ کلسیم – آنتیموان تشکیل شده اند .

 

باتری های اتمی یا سیلد

این باتری ها به اختصار معروف به نام FMهستند و بر خلاف باتری های اسیدی نیازی به مراقبت ندارند . همچنان از حساسیت کمتری نیز برخوردارند . مقاومت آنها در برابر حالت اورشارژ یا شارژ بیش از حد بیشتر است. باتری‌های سیلد سریعتر شارژ می‌شوند و عمر بیشتری نسبت به غیر سیلد‌ها دارند به طوری که حتی عمر مجاز نگهداری بیشتری از سوی تولید کننده برای آن‌ها تعیین می‌شود .https://autoemdad.com

نقطه ضعف این باتری‌ها دشارژ شدن عمیق است. در این صورت به طور کامل از کار افتاده و نیاز به تعویض دارند. چرا که در این باتری‌ها از اسید استفاده نمی‌شود و مواد فعال به صورت جامد و خشک فعالیت می‌کنند، در نتیجه تحت تاثیر دشارژ عمیق این مواد فعال به سرعت از صفحات ریزش کرده و باتری دچار آسیب جدی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

صفحات آن‌ها از جنس سرب و تک آلیاژ کلسیم-کلسیم است.

 

باتری خودروهای برقی و هیبریدی

در خودرو های برقی ، باتری باید توانایی تامین شعاع حرکتی را داشته باشد .قدرت خروجی و ظرفیت ذخیره‌ انرژی آن نیز فاکتور مهمی برای خودرو محسوب می‌شود. در خودروهای هیبریدی اما چندان به ظرفیت ذخیره‌ باتری نیاز ندارند و توان خروجی و شعاع حرکتی آن فاکتورهای مهم باتری در این خودروها هستند.

در هر دو گروه این باتری‌ها از نوع لیتیوم یونی هستند یعنی چیزی مشابه باتری‌های مورد استفاده در گوشی‌های موبایل. این باتری‌ها که در صورت عدم استفاده به ندرت شارژ خود را از دست می‌دهند نقش باک خودروی برقی را بازی می‌کنند. ظرفیت آن‌ها با واحد کیلووات ساعت یا KWH بیان می‌شود و هرچه این ظرفیت بالاتر باشد مسافت قابل پیمایش با یک دور شارژ کامل آن نیز بیشتر خواهد بود، دقیقا مشابه حجم باک خودرو. البته نقطه‌ اشتراک این باتری‌ها با باتری‌های مورد استفاده در خودروهای بنزینی و دیزلی، عمر مفید آنها است و اینکه شارژ و دشارژ شدن مداوم آن‌ها را پس از مدت زمانی بین ۲ تا ۴ سال از کار می‌اندازد.

جهت خرید باتری و مشاوره رایگان قبل از خرید ، با ما در اتو امداد تماس بگیرید . شماره تماسهای 09307332303 و 02177273160 پاسخگوی شما هستندhttps://autoemdad.com .