نکات مهم و انواع فیلتر هوا

«فیلتر هوا» از تجهیزاتی هست که نیاز و ضروری در خودرو است. «فیلتر هوا» به خاطر داشتن خاصیت جذب ذرات موجود در هوا، مانع ورود گرد و غبار و ذرات آلوده موجود در هوا به داخل موتور اتومبیل می شود. در حالت عادی موتور اتومبیل در قبال هر گالن سوخت از هزار گالن هوا استفاده می کند. به همین خاطر برای سوخت صحیح خودرو باید از «فیلتر هوا» استفاده کنیم . در اتو امداد بهترین فیلتر های هوا را می توانید تهیه کنید .

به گزارش اتوامداد ، معلوم است که فیلتر هوا بعد از مدتی پر از ذرات و گرد و غبار و آلودگی می گردد و در واقع مسدودیت پیدا می کند . برای جلوگیری از بروز مشکل در سوخت و ساز خودرو، باید بعد از گذشت مدت مشخص فیلتر هوارا عوض کرد فیلتر هوا تاثیر موثر و قابل توجهی در سوخت صحیح بنزین در خودرو را دارا میباشد و در صورت بروز انسداد در آن، هوا به درستی به سوخت نمی رسد.  از این رو سوخت بنزین کامل نخواهد بود و باعث می شود که مصرف سوخت در خودرو بالا برود. «فیلتر هوا» علاوه در بخش سیستم سوخت خودرو، در بخش کابین نیز بکار میرود . و موجب تصفیه هوای ورودی به کابین خودرو نیز می گردد.

بدین ترتیب نقش عمده فیلتر هوا در اتومبیل، تصفیه هوای ورودی به بخش احتراق و سوخت میباشد. با اینکه قیمت فیلتر هوا در مقایسه با سایر قطعات اتومبیل بسیار کم و ارزان میباشد اما عدم توجه به آن می تواند مشکلات بزرگ و هزینه های بالایی را به دنبال داشته باشد. با توجه به تاثیر فیلتر هوادر خودرو باید در نگهداری و تعویض به موقع آن دقت کنید. فیلتر هوای خودرو ها معمولا از نوع فیلتر هوای کاغذی میباشد که قیمت ارزانی دارد و تعویض آن کار ساده ای است و شما می توانید بدون نیاز به کمک از مکانیک، خودتان این کار را براحتی انجام دهید. با این وجود باید به فیلتر هوا در ماشین خود توجه ویژه ای داشته باشید.

انواع فیلتر هوای خودرو

فیلتر هواشامل سه نوع ؛ فیلتر هوای سلولوزی ، فیلتر هوای اسفنجی و کتان میباشد . فیلتر هوای سلولوزی تولید شده با استفاده از یک کاغذ پلیسه دار آکاردئونی میباشد می باشد . این نوع فیلتر هوا که در سایت اتوامداد نیز می توانید تهیه کنید رایجترین نوع فیلتر هوا میباشد . استفاده آن توسط رانندگان به دلیل قیمت ارزان زیاد است ولی عمر کوتاه تری نسبت به فیلتر هوای اسفنجی دارد . البته نا گفته نماند که این نوع فیلتر هوا مقدار خیلی زیادی از آلودگی های خارجی هوا را جذب میکند

و اما فیلتر هوای اسفنجی ؛ در گذشته برای جابه جایی های سنگین از فیلتر هوای اسفنجی استفاده می کردند . این نوع فیلتر هوای خودرو امروزه بیشتر برای استفاده در ماشین های رالی و مسابقه ای با رعایت اصول نانو تکنولوژی به کار گرفته می شود .

در فیلتر هوا های اسفنجی به خاطر جذب مواد اضافه از یک قالب فلزی و یک بستر پلی یورتان استفاده شده است . فیلتر هوای اسفنجی گران تر از فیلتر هوای سلولزی هست . ولی فیلتر های هوای سلولزی در اتومبیلهای شهری معمولی کارایی بهتری دارند.

و اما نوع سوم از انواع فیلتر هوای خودرو ، فیلتر هوای کتان می باشد . این نوع از فیلتر هوا رو میتوانید با مشاوره رایگاه قبل از خرید از اتوامداد تهیه کنید . فیلتر هوای کتان گران ترین نوع فیلتر هوای خودرو می باشد . چرا که ساخته شده با استفاده از شش لایه پارچه مخصوص روغنی

است که همین موضوع باعث جذب خیلی بالای آن میباشد . این فیلتر هوا قابل شست و شو میباشد . به دلیل  نحوه قرار گرفتن در سیستم خودرو باعث چرخش بیشتر و راحت تر هوا میشود . به همین دلیل باعث افزایش راندمان خودرو نیز می شود .

با اتو امداد برای خرید انواع لوازم یدکی از مشاوره رایگان قبل از خرید بهره مند شوید . به علاوه خدمات پس از فروش از طریق شماره تلفن های 09307332303 و 02177273160 در تماس باشید .