بررسی ساختار داخلی باتری خودرو

مقدمه

یکی از مهم ترین و کاربردی ترین قطعات داخلی خودرو باتری آن است، تا جایی که اگر به هر دلیلی این باتری خراب بشود یا وجود نداشته باشد ماشین اصلا روشن نمی شود. باتری خودرو عملکرد ساده ای دارد و کار آن تبدیل انرژی شیمیایی به الکتریکی و برعکس است. در واقع، زمانی که شما باتری خودروتان را شارژ می کنید در این حالت انرژی الکتریکی به انرژی شیمیایی تبدیل می شود و در باتری ذخیره می شود؛ در زمانی که اتومبیل شما نیاز به جریان الکتریکی داشته باشد این انرژی به انرژی الکتریکی تبدیل و ارسال می شود.
برای آشنایی بیشتر با باتری های خودرو ما در ادامه ی این مقاله به بررسی ساختار داخلی آن می پردازیم. در ادامه با ما باشید…


باتری خودرو چیست؟

همان طور که در بالا توضیح داده شد، باتری یک دستگاه مبدل و منبع تغذیه ی الکتریکی است که کار آن تبدیل انرژی الکتریکی به شیمیایی و بلعکس است.
درون هر باتری معمولا دو صفحه ی فلزی (یا آلیاژی) قرار دارد که یکی از آن ها آند (یعنی صفحه ای که خاصیت الکترون دهی دارد) و دیگری کاتد (یعنی صفحه ای که خاصیت الکترون گیری دارد) است. این صفحات درون یک محلول شیمیایی به نام الکترولیت قرار گرفته اند و از طریق این محلول با همدیگر ارتباط برقرار می کنند.
از باتری ماشین در زمان روشن کردن ماشین و استارت زدن، در تامین کردن برق قطعات مختلف خودرو و کمک به دینام ماشین استفاده می شود.

فکر می کنید کدام یک از این موارد بیشترین جریان را از باتری می گیرد؟ 
جواب این سوال استارت زدن است، دلیل آن هم این است که در زمان روشن کردن ماشین و استارت خوردن آن چیزی حدود چند صد آمپر جریان از باتری گرفته می شود. البته بعد از روشن شدن ماشین دینام شروع به شارژ کردن باتری می کند و این جریان کشیده شده را به باتری بر می گرداند.

 

خرید انواع باتری خودرو از فروشگاه اتوامداد

 

ساختار داخلی باتری خودرو

هر باتری خودرو از یکسری قطعات مختلف تشکیل شده است. این قطعات عبارتند از:
1- درب
2- جعبه ی باتری
3- قطب های مثبت و منفی
4-صفحه ی عایق
5- صفحه ی مثبت و منفی
6- نشانگر
7- چسب باتری

اما ببینیم هر کدام از این قطعات چه نقشی دارند و چه کاری در باتری انجام می دهند.

 

درب باتری خودرو

هر باتری 6 درب مجزا دارد که از جنس پلی پروپیلن ساخته می شوند. این درب ها روی محلی قرار گرفتند که از آن طریق الکترولیت دریافت می شود. اگر یک باتری خودرو را از نزدیک دیده باشید می دانید که روی درب آن ها یک سوراخ خیلی کوچک هم وجود دارد، کاربرد این سوراخ در خارج کردن گاز ایجاد شده توسط خود باتری است.

 

جعبه ی باتری 

جعبه ی باتری خودرو که به آن پوسته ی باتری هم گفته می شود یک محفظه ی محکم و مقاوم جهت نگهداری اجزای داخلی باتری است که معمولا در مقابل لرزش و تکان های شدید مقاوم است و همین موضوع باعث می شود تا طول عمر باتری افزایش پیدا کند. جعبه ها را معمولا از جنس پلی پروپیلن (نوعی پلاستیک مقاوم) درست می کنند و کار آن ها نگهداری از قطعات باتری است.

 

قطب های مثبت و منفی باتری 

دو قطب مثبت و منفی در باتری وجود دارد که همان طور که از اسم های شان مشخص است قطب مثبت به صفحه ی مثبت باتری و قطب منفی به صفحه ی منفی باتری چسبانده می شود. به لحاظ اندازه هم باید بگوییم که اندازه ی قطب مثبت باتری بزرگتر از اندازه ی قطب منفی آن است، آنقدر که قطب مثبت از در پوش بیرون زده است و شما می توانید آن را ببینید.

 

صفحه ی عایق باتری 
این صفحات همان طور که از اسم شان مشخص است نقش عایق را در باتری بازی می کنند و در بین صفحات مثبت و منفی قرار می گیرند. صفحات عایق باتری را معمولا از جنس پلی کلریدونیل می سازند و دلیل آن هم مقاومت بالای این ماده است.

 

صفحات مثبت و منفی باتری 
صفحات مثبت باتری از جنس آلیاژ سرب درست می شوند، رنگ آن ها قرمز متمایل به قهوه ای است و بدلیل آن که در بین هر دو صفحه ی مثبت یک صفحه ی منفی قرار می گیرد تعداد آن ها یکی از تعداد صفحات منفی بیشتر است. صفحات منفی هم اغلب از جنس آلیاژ سرب درست می شوند و رنگ آن ها خاکستری است.
این صفحات درون محلول الکترولیتی قرار می گیرند و از این طریق با هم ارتباط برقرار می کنند.

 

 نشانگر باتری خودرو 
این قطعه وضعیت شارژ باتری را نمایش می دهد، یعنی شما برای آن که متوجه بشوید که باتری شارژ، دشارژ یا نیمه شارژ است باید به این قطعه مراجعه کنید. نشانگر باتری به شکل استوانه ای است و در داخل محلول شیمیایی که صفحات مثبت و منفی باتری در آن قرار گرفته اند (یعنی الکترولیت) قرار می گیرد. نشانگر باتری خودرو از صفحه ی باتری قابل دیدن است و شما می توانید از این طریق آن را ببینید.
عملکرد نشانگر باتری خودرو براساس یک گوی سبز که داخل آن قرار گرفته است، قابل روئیت است. نسبت چگالی اسید این گوی 1275 درجه است، اگر الکترولیت هم همین چگالی اسید را داشته باشد این گوی سبز رنگ به روی سطح محلول می آید و شما می توانید رنگ سبز آن را ببینید اما اگر درجه ی چگالی اسید الکترولیت کمتر از گوی سبز باشد، گوی سبز پایین می رود و گوی سیاه را میبینید. بطور کلی مشاهده ی گوی سبز نشان دهنده ی این است که وضعیت باتری خوب است و مشاهده ی گوی سیاه نشان دهنده ی آن است که باتری وضعیت خوبی ندارد و نیاز به بررسی و پیگیری دارد.

 

چسب باتری 

چسب باتری یک نوع خمیر است که به صفحات مثبت و منفی باتری زده می شود.

 

سخن آخر 

باتری یکی از قطعات بسیار مهم و کاربردی ماشین است که در انواع و اقسام مختلف در بازار تولید و عرضه می شود. پس، اگر قصد خرید این قطعه را دارید از قبل در مورد آن خوب تحقیق کنید و با علم و آگاهی کامل به سراغ خرید این قطعه بروید.